| tioan a întrebat:

Imi afecteaza cu ceva telefonul daca ii instalez o baterie de capacitate mai mare fata de capacitatea bateriei cu care a venit telefonul? De exemplu am un Samsung Galaxy S2. Telefonul are din fabrica baterie de 1650 mAh. Il afecteaza in vreun fel daca ii instalez o baterie de 3500 mAh? Ambele baterii au acelasi voltaj.

Răspuns Câştigător
| hp8510p a răspuns:

O sa mearga fara probleme dar sa fie pentru S2! Si eu am in S3 una de 7000mAh de la ZeroLemon

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca e proiectata pentru el, nu! O sa se incarce mai greu in schimb!

| tioan explică (pentru K0sti):

Mi se pare si normal, fiind de o capacitate mai mare.