| David_New_1992 a întrebat:

Îmi ajunge o placa video cu 64bit, 1gb pentru un monitor 1280x1024? Sa meargă pe medium jocuri ca GTA IV și Battlefield 4...

8 răspunsuri:
| MaxiEcho a răspuns:

Pai nu credea merg prea bine ba chiar deloc jocul Gata IV sau Battlefield 4, nu e de ajuns 1 GB mai trebuie adăugat măcar pana la 4 GB și rezoluția 1280x1024 e prea mica având în vedere ca telefonul meu Sony Xperia Z are o rezoluție de 1920x1440!
Prin urmare nu îți vor merge jocurile!

| bradutuI99 a răspuns:

Nu, clar nu ai ce face cu chestia aia.Ce vrei tu să-ți iei acolo e probabil un radeon hd 5450 care.e un jeg.Nu conteaza câți gb are, contează biții și ddr-ul. Zici că ai 6 gb ram? Bun. dacă îmi zici și procesorul poate îți pot recomanda ceva mai bun.

| ReplayHD a răspuns:

Never...sorry

| David_New_1992 explică:

1gb memorie video.
Am 6gb memorie ram.

| David_New_1992 explică:

Frate... Rezoluția... E în funcție de cat de clara e imaginea...
De exemplu. La telefonul meu am rezoluție tot de 1280x1024 și e cotat ca fiind full hd (xperia Z).

| KodrutZ a răspuns (pentru David_New_1992):

Full HD e 1920X1080, uneori 1920X1200, NICIODATA 1280X1024.

| David_New_1992 explică:

Procesorul e Intel(R) Celeron(R) E3400 2.60 GHz

| Speedtrap a răspuns:

Dacă ai procesor de minim 2.6 gHz și 4gb rami mere pe low (ambele jocuri cer 500 mb memorie video) dar ai putea întreba un specialist sau ceva de genu.