| ruby69 a întrebat:

Imi expira contractul de la Dolce in luna noiembrie.Si vreau sa ma mut la alta firma de cablu inainte sa expire contractul la aia.
Se poate?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Va trebui sa platesti abonamentul pana expira.Parerea mea este sa mai astepti si sa nu mai reannoiesti contractul cu ei.Mergi la ei dupa ce a expirat contractul.

| dannyel86 a răspuns:

Te poti abona la un alt distribuitor de televiziune prin cablu, dar contractul deja incheiat isi produce efectele pana la data stabilita. Adica, vei plati in continuare abonamentul pana in noiembrie, chiar daca nu mai folosesti serviciile lor. Sfatul meu e sa mergi cu actualul operator pana in noiembrie, apoi iti alegi alta sursa de televiziune. Ca sa fie mai bine. Si e recomandat ca, in luna octombrie, sa anunti distribuitorul actual ca nu mai doresti folosirea serviciilor lor, intrucat, se poate intampla ca ei sa considere ca tu ramai la ei si dupa expirare contract si vor prelungi tacit (fara o intelegere expresa intre voi) abonamentul tv. Anunta-i din timp ca din noiembrie relatiile contractuale cu ei vor lua sfarsit. Numai bine!