| Andrei144 a întrebat:

Îmi explică cineva cum se instalează Windows daca laptopul are Linux? pe net scrie că se poate instala cu ajutorul unei aplicații sau ceva, pai pentru a instala Windows nu trebuia sa te duci la un service și îți lua câteva ore?

Răspuns Câştigător
| MajinVegeta a răspuns:

Faci/cumperi DVD/stick cu windows si in bios dai sa booteze din DVD-rw/usb flash si instalezi.

2 răspunsuri:
| iwefgOficiall a răspuns:

Trebuie sa ai un prieten care se pricepe sa ati instaleze windows ul cu tot cu driverele la zii.

Bula
| Bula a răspuns:

Doar daca vrei sa instalezi jocuri sau ceva programe speciale, atunci merita sa instalezi windows in loc de Linux.

Linux are toate programele necesare pentru utilizatorul de rand, functioneaza cu resurse mai reduse, nu necesita program antivirus (care franeaza viteza), etc.
Linux are foarte multe programe disponibile GRATUITE gata instalate sau din magazin: Office performant, playere pentru filme si muzica, browser, chat (messenger) etc.