| RrEe4 a întrebat:

Imi merge foarte greu calculatorul.In jocuri mi se blocheaza timp de 2 sec la interval de 15-20 de min.Se poate arde ceva in el?(P. S.:am reinstalat windowsul in urma cu 2 luni)

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Posibil sa ai jocuri prea tari pentru configuratia care o ai acum, sa suprasoliciti componentele, acestea sa se incinga, memoria RAM sa lucreze la maxim, sursa sa fie si ea amarata, si uite asa exemplele mai pot continua... cand l-ai curatat de praf ultima data in interior? etc, etc, daca merge greu doar in jocuri, iar pe net se misca ok, e clar ca ai jocuri cu cerinte prea mari fata de ce deti tu acum! Bafta!

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Sunt N cauze pentru care ar putea sa iti mearga greu calculatorul!
incearca o devirusare!, sau da setarile antivirsului mai incet ca sa nu iti ocupe asa multe resurse! vezi in C daca nu s-a umplut partitia! daca tot nu merge, vorbeste si tu cu cineva specializat!,,, cine stie poate chiar e de la windows

| matrixismyname a răspuns:

Poate se supraincinge procesoru, sau poate e ceva din ce a zis apache.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curata interiorul unitatii de la calculator.