| ShaPPer a întrebat:

Îmi poate da cineva drivere pentru un laptop Asus, am Windows 7 ultimate pe 32 biti. Am cd cu drivere însă sunt pe 64 biti iar eu am stat sa caut si nu am gasit deloc. As rămâne dator pentru ca ma chinui de 10 ore sa ii dau de cap

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra aici:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.

| Gas a răspuns:

Sper ca nu ai mai mult de 4 GB laughing. Pentru ca in caz contrar s-ar putea sa constati ca windowsul nu-ti vede toti ramii. Daca ne spui si modelul laptopului iti dam si linkuri de download (modelul este scris pe spate pe o placuta cu specificatile tehnice).

| K0sti a răspuns:

S-ar putea nici sa nu-i dai de cap! E posibil sa nu existe varianta pentru 32! Nu esti singurul, mai sunt cazuri!

| gelu1970 a răspuns:

3dp chip e free si iti detecteaza driverele lipsa si iti da link de download. daca nu prin intermediul teamviewer pot sa iti instalez driver genius si iti cauta si descarca driverele. acesta insa nu e free, de aceea trebuie sa ti-l instalez. esti rabdator daca ai dedicat 10 ore pentru drivere...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PAi instaleazale pe cele pe 64 de biti ca nu are nimic

| Doctorfishadi a răspuns:

Descarca si instaleaza 3d chip.Il deschizi apoi si iei cu el orice driver, functional si original suta la suta!

| Doctorfishadi a răspuns:

Si este gratuit in totalitate.

| LaurD3athAng3l a răspuns:

Pai instaleaza updateurile. Windows 7 iti da singur driverele.Asa mi le-a dat si mie fa toate updateurile o sa iti faca 130 la inceput acum toate sunt 200.Ai instalat updateurile?

| CatalinAlexandru28 a răspuns:

Pai depinde ce drivere iti trebuie.
-driver de sunet: http://drivers.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=78856&t=4&i=1

-daca la instalare windows-ul nu ti-a detectat placa de retea, instaleaza acest program : http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/net_down_ro.php

Sa-mi spui de ce drivere mai ai nevoie.
Funda? :)

| ShaPPer explică:

Am instalat dar nu merge, nu ma pot conecta la internet pentru ca spune ca driverul nu e instalat! Nu pot sa umblu deloc la internet de pe laptop pentru ca nu gaseste nici o retea wireless, desi sunt.

| ShaPPer explică:

Am nevoie de toate driverele, video, retea... Cea de sunet merge

| gelu1970 a răspuns (pentru ShaPPer):

Intra de alt pc aici;
http://drp.su/
descarci programul. se numeste driver pack
dupa aceea il treci pe un dvd cu ImgBurn, care de asemenea e free.
dvd-ul il pui in calculatorul fara drivere si asa iti poti instala driverele lipsa. avantajul driver pack e ca nu ai nevoie de conexiune internet.
bafta.

| ShaPPer explică:

Asus x55a... Am 4 gb rami