| supergeniu a întrebat:

Imi puteti spune si mie ce este un server proxy? si cu cema poate ajuta sa trisez la siteuri cu sisteme de votare? - de unde pot lua un proxy.

descriere + link=funda

Răspuns Câştigător
| roxley a răspuns:

Aici ai linkul cu servere proxi ele te ajuta de ex sa te votezi de mai multe ori sau sa intri pe siteuri pe care servarul tau nu te lasa sa le accesezi
http://www.proxy4free.com/list/webproxy_rating1.html

6 răspunsuri:
| djrobby a răspuns:

In computer networks, a proxy server is a server (a computer system or an application) that acts as an intermediary for requests from clients seeking resources from other servers. A client connects to the proxy server, requesting some service, such as a file, connection, web page, or other resource, available from a different server. The proxy server evaluates the request according to its filtering rules. For example, it may filter traffic by IP address or protocol. If the request is validated by the filter, the proxy provides the resource by connecting to the relevant server and requesting the service on behalf of the client. A proxy server may optionally alter the client's request or the server's response, and sometimes it may serve the request without contacting the specified server. In this case, it 'caches' responses from the remote server, and returns subsequent requests for the same content directly.

| SuntDur a răspuns (pentru djrobby):

Tu nu vorbeste romaneste?

| djrobby a răspuns (pentru SuntDur):

Vorbesc Romana de ce? si sa nu uit vorbesc si Engleza si Germana!

| lorena91 a răspuns (pentru djrobby):

Esti foarte destept! iti multumesc mult! happy

| ZvT a răspuns:

Proxifier programul si xroxy site-ul de unde poti lua ip-uri.Dai la proxy list.
Eu mai folosesc proxy (unde este permis ) doar pentru ca avem foarte multi acelasi ip nu ca as vrea sa trisez. Sa dai voturi prin proxy nu vad cum ai putea, doar la site-uri foarte prost securizate.

| alex_4140 a răspuns:

Un server proxy este un computer care funcționează ca intermediar între un browser Web (cum ar fi Internet Explorer) și Internet. Serverele proxy ajută la îmbunătățirea performanței Web, stocând câte o copie a paginilor Web utilizate frecvent. Atunci când un browser solicită o pagină Web stocată în colecția (cache) serverului proxy, pagina este furnizată de serverul proxy, mai rapid decât deplasarea pe Web. De asemenea, serverele proxy ajută la îmbunătățirea securității, filtrând unele tipuri de conținut Web și software-urile rău intenționate.

Serverele proxy sunt utilizate cel mai mult de către rețele din organizații și firme. De obicei, persoanele care se conectează la Internet de acasă nu utilizează un server proxy.
Nu te poate ajuta la siteuri de votare dar daca ai ip dinamic decat deconectezi si conectezi netul si poti vota din nou. Funda?