| florin1998florin a întrebat:

Imi puteti spuneti o unitate de gaming pana in 500-600€
Dau funda

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Best deal-ul e una custom made cu un minim Quad core CPU, o placă grafică pe 256 biţi Nvidia de un 2 Gb, hard disc Western Digital de la un 500 Gb în sus, optic recomand LG, placă de bază recomand MSI, Gigabyte(best deal) sau Asus. Dacă am timp mâine îţi fac o configuraţie.Succes

| florin1998florin explică (pentru DeyCj):

Gigabyte e cea mai buna placa video?

| DeyCj a răspuns (pentru florin1998florin):

Io din motive de asortare să zic aşa aleg la configurare componetele(placă video şi placă de bază) să fie de acelai brand, dar nu e o regulă.
Baza la orice placă video nu e productorul ci ce chipset are.Cei mai buni producători e chipseturi sunt Nvidia şi apoi ATI(da îs singurii dar cei mai buni din cei 2 îs Nvidia).

| florin1998florin explică (pentru DeyCj):

Dar cea mai buna placa de baza este Gigabyte?

| DeyCj a răspuns (pentru florin1998florin):

Merge

| florin1998florin explică (pentru DeyCj):

Dar cea mai buna placa video?

| florin1998florin explică (pentru florin1998florin):

Placa de baza***