| anyann a întrebat:

Imi spune cineva cum si-a rezolvat o problema in legatura cu PC-ul? Imi apare Black Screen of Death...(asa am inteles ca se numeste atunci cand ecranul devine negru si scrie ca Windows are o eroare -am Windows 7)Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Apasa continuu F8 dupa ce pornesti pc-ul si ar trebui sa vezi un meniu cu optiuni, din care poti alege "reboot the system with last successful login". Poate se rezolva problema.

| anyann explică (pentru dannyel86):

Am inteles ca nu functioneaza asa.Dar, multumesc oricum.

| dannyel86 a răspuns (pentru anyann):

Blue screen of death (Bsod) e o pagina albastra in care apare o eroare text si o serie de identificare a erorii, de tipul 0x0000050, care iti indica sursa problemei. Eroare descrisa de tine, pe fundal negru, apare cand exista o eroare in Windows (fisier virusat, fisier corupt sau lipsa) sau de conectare piese (spre exemplu o eroare de hard disk, care nu mai e recunoscut sau nu comunica bine cu placa de baza, care nu mai permite incarcarea sistemului de operare. Scrie pe TPU exact eroarea aparuta.

| gelu1970 a răspuns:

Se numeste blue nu black
daca e ecranul negru scrie si eroarea
poti scrie ce eroare iti apare?
doar asa se poate gasi rezolvarea.

| anyann explică (pentru gelu1970):

La unele computere, din cate stiu, este blue, la altele black.Merci.

| gelu1970 a răspuns (pentru anyann):

Nu ai de ce. nu am rezolvat nimic. totusi e o premiera ca la pc-ul tau blue screen of death se manifesta in black. eu nu am avut ocazia sa vad asa ceva.

| anyann explică (pentru gelu1970):

Multumesc pentru rapunsuri.