| enachivasile98 a întrebat:

Salut, am o prietena care are Windows XP, si acum are o eroare la Windows : Ecranul Albastru al Morții, sau cum se mai spune Blue Screen of Death. Nu stie cum sa scape de aceasta eroare. Va rog cine este specialist, cum sa descifram parola toate instructiunile, sa trimita raspuns. FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| jhonny999 a răspuns:

Daca eroarea apare in timpul incarcari Windows.Reinstaleaza Windows.
Daca eroarea apare in timpul instalari problema Ram.Pentru a ne asigura caci nu este vorba de un contact imperfect scoatem modulul ram il curatim de praf si il introducem iar in slot.Inainte de instalare mergem in BIOS cautam setarea Load optimizer sau Default optimizer, clic pe setare si Save and Exit

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fii mai explicit cu eroare aia. cand, cum apare apare etc, ca atfel nu te poate ajuta nimeni. daca apare la incarcrea windows ului cel mai probabil sunt probleme cu ram ul, asta daca windows nu este cumva busit

| enachivasile98 explică (pentru suntserios):

Https://www.google.md/......ps?/search pai uitete si tu frate

| enachivasile98 explică (pentru suntserios):

Picmonkey.com cind intra pe idul respectiv ii apare eroare https://www.google.md/......ps?/search

| suntserios a răspuns (pentru enachivasile98):

La ce sa ma uit? ai dat un link cu poze cu blue screen. ce nu stii tu e ca acel blue screen poate aparea din n motive.