| anonim_4396 a întrebat:

Imi spuneti va rog cum se trimite un email? ( ce formule de adresare si de incheiere, toate detaliile) va rog...

Răspuns Câştigător
| FLA_3137 a răspuns:

Intrebarea asta e una foarte cautata raspunsul e pe google
sau uite aici http://www.youtube.com/watch?v=CrFyFsl88l0

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cei care au răspuns mea, ți-au cam dat explicații corecte. Videoclipul este concludent. Iar suma răspunsurilor suficient de lămuritoare. Ar mai fi de spus că la fel, sau similar procedezi dacă ai căsuță electronică pe gmail sau hot-mail. De pe Yahoo poți trimite către orice adresă electronică și la fel de pe gmail sau de pe hot-mail, neexistând restricții de tip Yahoo-Yahoo. Scrisoarea electronică, este exact ca una normală, cu diferența, că nu scrii cu mâna și cu pixul, pe hârtie, ci o redactezi la calculator, iar de citit, destinatarul, o citește pe monitor. Nu este mare lucru, vei învață repede, după ce scrii, câteva scrisori electronice.

| CARMENCITA a răspuns:

Depinde cui vrei sa trimiti e-mail.In e-mail scrii cum se scria in scrisori sau cum scrii sms-uri.Sa zicemca ii scrii unei persoane mai invarsta ca tine, sa zicem ca ii scrisefei.Scri "Buna ziua", mai jos mesajul si la sfarsit "Cu respect"sau altceva sau nimic.Ca un fel de scrisoare.