NicolaeComan
| NicolaeComan a întrebat:

În afară de tastatură wireless, tabletele în Android pot admite şi mouse wireless?

4 răspunsuri:
| AlinushulAntiglont a răspuns:

Există mouse fara fir, cu usb

Bula
| Bula a răspuns:

Tabletele si telefoanele sunt facute cu diferite configuratii si posibilitati periferice.
Unele recunosc echipamente conectate exterior prin bluetooth, wi-fi sau USB, altele nu.

Android este un sistem de operare deviat din Linux (de catre Google).
Ca atare, este posibil sa fie programat sa functioneze cu (aproape) orice device.

Am intalnit telefoane si tablete care au recunoscut fara probleme stick-urile de memorie sau tastatura externa conectata, altele nu.
Totul depinde de hardware-ul si software-ul aparatului. Daca hardware este compatibil, atunci se pot scrie / descara si soft-uri pentru a-l folosi. Daca nu, atunci ori renutam, ori cumparam alt aparat, compatibil.

| anonimg a răspuns:

"Z4000 insotitorul indispensabil pentru orice computer portabil subtire si usor sau tableta."
Sursa: https://altex.ro/mouse-wireless-hp-z4000-negru