| madalina4you a întrebat:

In Bitdefender, la prima scanare a unui folder, imi apar 34258 de fisiere scanate iar la a doua imi apar 10249 (asta e numarul bun). De ce in prima mi-a aparut cu mult peste numarul real? De asemenea, in prima scanare mi-au aparut 220 de fisiere infectate, la a doua, 0. Alt lucru ciudat este ca mi-au aparut 220 de fisiere infectate iar mai jos scrie "Nu au fost identificate obiecte infectate" laughing. In prima, a aparut notificarea ca 32 de obiecte au fost dezinfectate, dar cand am intrat la evenimente, nu am gasit nimic scris despre acele obiecte infectate.
Cine ma poate lamuri la unele probleme scrise aici?
Va las si niste printscreen-uri: https://imgur.com/hzYJQTh

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

CIne a spus ca numarul nu e real? Cu ce anume ai scanat? Poate prima scanare a scanat toate fisierele si le-a indexat, sau erau fisiere ascunse, ori indexandu-le, le-a trecut pe unele ca fiind "bune" exemplu fisiere.mp3, iar cele.exe le mai scaneaza orice ar fi. Daca unele au fost dezinfectate, sterse, puse in carantina, nu inseamna ca ele mai exista sau nu acolo. Conteaza cel mai mult ca totul "e ok" decat ca s-a intamplat asa ceva.

| CM7YRE a răspuns (pentru CM7YRE):

*in ce anume, ma refer la partitie.

| madalina4you explică (pentru CM7YRE):

Un folder din D. Nu cred ca erau fisiere ascunse deoarece am mai activat inainte "show hidden files, folders, and drivers" si am gasit destul de putine fisiere ascunse.

| cfrtobias a răspuns:

Ceva nu e bine nici cu minutele, ai scanat iar? dupa