| Aly07 a întrebat:

In cazul in care nu pot accesa un site se poate vorbi si de un virus? Daca da, exista vreun antivirus special pentru astfel de probleme? Aceasta intrebare este o continuare a acesteia http://www.TPU.ro/......l-de-la_2/

6 răspunsuri:
| gir861 a răspuns:

Se poate ca acel server să fie blocat, site-ul respectiv să aibă probleme tehnice, sau chiar să fie virusat... Nu te poate ajuta nici un antivirus, din câte știu eu, pentru că problema este pe serverul respectiv, nu pe computerul tău. Atâta timp cât poți accesa alte site-uri, înseamnă că problema nu este la tine.

| Fretus a răspuns:

Gir861 are dreptate ori are ceva stricat serverul sau poate chiar ai un virus in calculatorul eu am antivirusul Avira.

| semnes a răspuns:

E uite ca este un antivirus. Si nu trebuie sa-l instalezi e incorporat in pc / notebook, click pe control panel -- Windows Defender si acolo il scanezi. Si din cate stiu eu e si pentru site-uri scrie acolo. Daca nu e asta inseamna ca acel site a fost blocat sau sters. Bafta.

| Ivana_Bogdan_1988 a răspuns:

S-ar pute sa ai un virus sau daca nu e de la site eu am antivirusul bitdefender si chiar ma protejeaza

| AlexSt3ng a răspuns:

Sincer nu sa inventat inca virusu de protectie 100% dar cauta poate gasesti sau poate o fi site inchis sau blokat din cauza banilor ca administratorul nu a platit domenul. Sper c te-am lamurit

| SuntProastaDeBubui a răspuns:

Se poate