| TaKuYa a întrebat:

Salut tuturor! Am o intrebare si as dori sa ma puteti ajuta. Ulterior am dat un Allview Alldro P5 la service pentru ca nu functiona cum trebuie si nici acum nu stiu care este motivul pentru care functioneaza cum trebuie, mai ales ca asa merge de cand l-am luat, doar ca acum am realizat ca merge mult mai greu ca un alt model identic. In orice caz, atunci cand va veni de la service, in cazul in care tot nu este reparat, voi primi un model nou de telefon? Si daca doresc cumva banii inapoi sau sa dau o diferenta pentru a cumpara ceva mai bun, se poate acest lucru? Adica ar fi mult mai convenabil daca mi-as primi banii inapoi, dar nu stiu daca acest lucru este posibil la Altex, fiindca de aici mi-am cumparat acest telefon, cu toate ca in drepturile mele spune ca pot beneficia de returnarea banilor in cazul in care produsul a fost trimis la reparat dar la intoarcere acesta este inca defect! Astept sfaturi si indicatii daca se poate! Multumesc ca ati citit!

2 răspunsuri:
| iesiacasa a răspuns:

Salut nu are cum sa-ti dea bani inapoi(cum adica nu mai functioneaza l-ai scapat in apa, daca iai schimbat versiunea de android nu iti mai schimba telefonul si nici difrrenta sa ei altul.mai este valabila garantia du-te la altex si intreabai sper ca te-am ajutat. funda

| TaKuYa explică (pentru iesiacasa):

Am precizat ca telefonul este impecabil, se pare ca nu ai citit cu atentie ce am scris. Oricum, toate telefoanele de acolo ca marca de Allview mergeau al fel de prost ca al meu fata de unul de la Germanos, dar am reusit sa rezolv problema trecand pe android 4.1.1 care merge impecabil!