| TaKuYa a întrebat:

Se poate cumva inlocui sau primi banii inapoi pentru un produs care a fost achizitionat acum cateva luni daca am si garantie pe doi + bon fiscal? Am achizitionat un Allview Alldro P5 de la Altex si abia dupa vreo 4-5 luni de la cumpararea acestuia am realizat ca functiona mult mai greu de cat ar fi trebuit sa mearga. Am un prieten care detin acelasi model de telefon, iar in cazul lui acesta merge mult mai bine ca al meu, cu toate ca al meu nu a fost niciodata deteriorat sau umplut cu aplicatii, ba chiar l-am si resetat si tot nu am reusit sa-l fac sa mearga cum ar fi trebuit sa mearga. Credeti ca o sa pot sa-mi primesc banii inapoi sau macar sa primesc un model nou care functioneaza asa cum trebuie daca am garantia + bonul fiscal, ambele fiind intacte? V-as ruga mult sa ma ajutati in remedierea acestei probleme si chiar am nevoie de cateva sfaturi! Va multumesc ca ati citit!

9 răspunsuri:
| alinike2 a răspuns:

Cred ca da. Dar cel mai recomandat ar fi sa te duci sa vorbesti cu cei de la care l-ai cumpafrat

| TaKuYa explică (pentru alinike2):

Pai de la Altex l-am cumparat, pur si simplu un angajator de acolo mi l-a vandut...cu cine oare as putea sa mai vorbesc daca nu cu ei?

| alinike2 a răspuns:

Pai atunci da du-te si spune-le problema ta. Acum depinde dar daca ai garantie si bonul cred ca o ti-l schimbe

| TaKuYa explică (pentru alinike2):

Sa speram ca asa va fi...

| alinike2 a răspuns:

Iti urez succes. Sa imi spui daca ai reusit

| TaKuYa explică (pentru alinike2):

Oke. Iti multumesc de sfaturi si de incurajare big grin!

| alinike2 a răspuns:

Cu placere

| costystark a răspuns:

NU! Nu o sa-ti returneze banii. Produsele se returneaza in maxim 30 de zile si asta in functie de magazin. La tine au trecut 150 din spusele tale. Cel mai probabil o sa ti-l trimita la garantie si o sa-ti vina cam in 15 zile. Ai putea sa-ti faci update daca e unul nou pentru telefonul tau si vezi cum iti merge atunci.

| TaKuYa explică (pentru costystark):

Nu am niciun update nou, si chiar si cu bon fiscal nu am sa primesc unul nou macar? Fiindca servide-ul nu prea e o firma de incredere cand vine vorba de reparat chestii...