| anonim_4396 a întrebat:

In Local Disk C mi a aparut Program Data.Nu se poate muta? Si mai am un folder App Data.Stiu de ce au aparut. dar as vrea sa le mut in alta parte.

Răspuns Câştigător
| Murthag a răspuns:

Nu se pot muta, la fel cum nu poti muta Program Files, la fel nu poti muta nici Program Data si nici App Data.

5 răspunsuri:
| Stunt3r a răspuns:

NU LE MUTA! Alea trebuie sa stea acolo! APP DATA e folosita foarte des la anumite jocuri / programe pe care le instalezi.

Daca le muti risti sa nu mai mearga anumite programe / jocuri.
Acele foldere normal sunt invizibile poate ai setat sa nu mai fie...

| Costa1 a răspuns:

Nu ai cum sa le muti ...in acele foldere sunt instalate programele windowsului si programle tale e imposibil sa le muti ai putea sa schimbi directorul pentru urmatoarele programe care le vei instala.ale sunt foldere prestabilite de windows nu ai cum sa le modifici. funda.te rog

| Kasya a răspuns:

Dar daca dezinstalez programele alea si apoi le instalez la loc o sa mi mai apara?

| Punker19 a răspuns:

Alea nu se pot muta

| Sebitza a răspuns:

Program Data si App Data sa nu le muti oricum nu te lasa windows dar daca le ai muta nu ar mai rula win bine pentru ca alea 2 te ajuta la programare...si app...App Data e folder ascuns poate ai facut tu ceva ai intrat in muy computer tools si ai dat sa nu ascunda si filele ascunse funda