| HarleyQuinn a întrebat:

În Samsung galaxy SIII se poate insera și un card SIM normal, nu unul micro?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Se poate dacă mergi cu cartela SIM la u magazin de telefoane mobile sau într-un service de telefoane sa ți-o taie la dimensiunea de microSIm.S-ar putea să nu te coste numai timpul de deplasare până acolo.Succes

| HarleyQuinn explică (pentru DeyCj):

Ok. Dar dacă mi-o taie mi se păstrează contactele și totnce mai am pe SIM?

| DeyCj a răspuns (pentru HarleyQuinn):

Da.Se taie doar plasticul ce înconjoară chip-ul.Pe chip-ul ăla se stochează datele nu pe plastic.

| HarleyQuinn explică (pentru DeyCj):

Ău. laughing Mersi happy

| DeyCj a răspuns (pentru HarleyQuinn):

Să fi iuibită(daca ai de cine) :-D

9 răspunsuri:
| Florinaa123 a răspuns:

Nuu. Este prea mare.

| 123junior a răspuns:

Nu se pote pune cartela normala numa micro sim.

| Nick2001 a răspuns:

Nu nu se poate are loc doar pentru cartela SIM micro. Sper ca te-am ajutat.

| Adriannabruneta a răspuns:

Nu. Eu am SIII si la mine nu a mers pana nu am fost sa decupez cartela happy

| Adrian_Radu_1996 a răspuns:

Nu.Dar noile cartele se pot adapta, adica cipul acela se scoate din cartela initiala si devine micro SIM, pentru telefoane de genul. Poftim http://www.youtube.com/watch?v=LETRIVfBPxo.