| Lohmann_4418 a întrebat:

In timpul functionarii ledul hdd ramane aprins continuu iar windows 7 ultimate nu mai vede dvd-rw drive.La restart totul reintra in normal pentru o anumita perioada. Este o problema hardware(dvd-rw) sau e posibil ca sistemul sa fie infectat?

Răspuns Câştigător
| CapitanuSemafor a răspuns:

Well...becul ala nu ar trebui sa il bagi in seama. El doar iti arata faptul ca el proceseaza ceva, ca inca "gandeste"
Cat despre DVD-RW am avut o astfel de problema cu XP Home Edition. Cateodata nu le mai vedea si trebuia sa dau restart si era imposibil sa scriu un DVD sau sa citesc un DVD gol...
Am instalat Windows 7 Ultimate si imi merge bine acum. Daca ai problema asta cu Ultimate...hmm, incearca un Windows 7 Home sau Professional sau orice alta copie de Ultimate.

1 răspuns:
| XCalinStelistuX a răspuns:

Deschide CMD ca admin si scrie
reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0×00000001