| Georgicuță a întrebat:

Intel Pentium B940 Dual Core, 4GB, 1GB ATI Radeon HD 6470, SO:Windows 7 Home Premium X64 licenta oem.
GTA IV se misca putin in reluare, daca as baga X32 s-ar misca mai bine, cu toate ca pe X32 imi foloseste doar 3GB.

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Verifica sa ai instalata ultima versiune la drivere,in special la driverul de la placa video. Placa video este cat de cat ok, ar trebui sa-ti duca GTA IV la detalii medii. Procesorul nu prea imi place, prea multe nu cunosc despre cum se comporta in jocuri.

13 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nope, problema e placa video.

| Georgicuță explică (pentru KodrutZ):

Si placa video si procesorul ajung cam la 75 de grade in jocuri full. Daca as lua un coolpad s-ar misca mai bine?(Am laptop)

| KodrutZ a răspuns (pentru Georgicuță):

Nope, daca ai lua un desktop s-ar misca mai bine. Cooling padurile sint degeaba. Sa mor de inteleg cum poti sa iei un nenorocit de laptop si sa ai pretentii la jocuri ("nenorocit" e simbolic spus, si eu am un laptop care se incalzeste in draci daca e sa te joci pe el ceva mai solicitant, doar ca nu ma joc pe laptop, am jucat doar CoD Black Ops fiindca imi facea figuri pe desktop, lol). Procesoare pentru laptop nu prea o sa gasesti, iar daca gasesti, au preturi ridicole, plus ca e foarte greu sa mai ai si noroc sa ti se potriveasca cu placa de baza/sistemul de racire pe care il ai...

| Georgicuță explică (pentru KodrutZ):

Ok,mersi dar sa stii ca COD MW, MW2, MW3, Black Ops,Mafia II, Assassins's Creed Revelation, se misca brici.Laptopul nu se incalzeste, adica nu se incalzeste carcasa dar asa scrie in core temp 70 si cateodata 75 grade

| KodrutZ a răspuns (pentru Georgicuță):

Te cred, problema e daca supravietuieste mai mult de 1.5-2 ani in conditiile astea...

| Georgicuță explică (pentru KodrutZ):

E...acum nu prea mai ma joc, dar jocurile astea au fost terminate.Ma joc doar cand am vacanta,asa in weekend pe mess, google, wiki etc.

| ionutandrei95 a răspuns:

Vezi ca de obicei gta 4 se misca prost la orice pc.

| Georgicuță explică:

Sa stii ca nici mie nu prea imi place procesorul. Daca mai asteptam 4 luni imi luam acelasi laptop cu procesor i3, dar acum faptul e consumat. Daca ma poti ajuta cu un site de unde pot cumpara procesoare pentru laptop

| tr3yyg a răspuns:

Incearca sa bagi niste patchuri daca nu ia-ti si tu tonguerocesor AMD Sempron LE-145 2.80GHz Socket AM3 box e foarte bun cu rami e bun.

| Georgicuță explică (pentru tr3yyg):

Cum să-mi iau procesor AMD când eu am socket de Intel? raised eyebrows
Normal că nu sacadează. nVIDIA pișă ATI și I7 pișa Pentium-ul LOL

| tr3yyg a răspuns:

Mie nu imi scadeaza eu am NVIDIA Geforce GT630 4gb Intel I7 3,30 8 GB RAM!

| tr3yyg a răspuns:

Ar trebui sa nu-ti mearga in reluare.

| tr3yyg a răspuns:

Cat ghz are processorul tau?