| robert08 a întrebat:

Internetul de l-a romtelecom este bun? adica merge cat de cat bine?

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Internetul de la ei e de browser. Adică suficient de bun încât să meargă browserul bine şi să ţi se încarce clipurile online. Dacă vrei să descarci de pe vreun tracker sau ceva de genul nu ai şanse. E internet făcut pentru cei de la ţară care nu au alternative. Am înţeles că unora le pică des şi altora nu dar de descărcat tot nu poate fi vorba. Bagă doar dacă stai prin vreo comună sau sat şi nu ai alternativă. Dacă stai pe la oraş nu te prosti şi bagă-ţi net ca lumea prin cablu.

20 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si eu am internet Clicknet Power de la Romtelecom si sunt multumit, merge bine. Numai bine!

| CosteaVlad a răspuns:

Legat de ceea ce a spus @Spineshivers, sunt de acord cu el. Am avut internet de la Romtelecom 4 ani (2006 - 2010) pe reţea cu încă vreo 4, şi se împărţea prţul abonamentului, care şi-aşa era destul de mare, vreo 90 de lei / 4 venea cam 23 de lei de persoană. Cu timpul din ăştia 4 au mai dispărut din peisaj, iar la un moment dat nu prea a mai rentat, aşa că a fost anulat contractul, iar eu n-am avut încotro şi mi-am băgat netul de la RDS. Diferenţele au fost evidente pe partea de download/upload, dacă înainte stăteam 10 minute ca să încarc un clip de 2 minute pe youtube, acum mi-l încarcă în câteva secunde. În rest e cam la fel ca şi celălalt. happy

| Petronela a răspuns:

Este foarte bun, eu il am de 4 ani.

| yoppzz11 a răspuns:

Da merge destul de bine
conteaza si zona in care te aflii dar si viteza...
big hug
eu de la ei am si nu am probleme

| Fantomita a răspuns:

Eu nu am internet de la RomTelecom dar avea un prieten si ii mergea repede si bine. Funda? pls

| katy2010 a răspuns:

Eu am si merge foarte bine.depinde si ce calculator ai. Daca ai unul care merge prost si netu va merge prost.si depinde si ce viteza ai.eu sunt foarte multumita de el.happy

| cornelm1976 a răspuns:

In general da, adica in procent de 80-90%. Ti-am raspuns pentru faptul ca eu sunt abonat la ei de 2 ani si jumatate aproape, DAR, sfatul meu este: daca ai posibilitatea sa devii abonat RDS/RCS du-te la ei! Este mai ieftin, eu nu am avut alternativa. O zi buna!

| RossSaid a răspuns:

Eu am de vreo 2 ani si nu am probleme happy

| crisS a răspuns:

Eu am internet de la Romtelecom de 3 ani si niciodata nu am avut probleme cu el. Este foarte bun!

| lori15 a răspuns:

Ii foarte bun! sunt doarte multumita si mai anonimule cine stie ce calculator ai tu vechi cu probleme laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...crede-ma este rau am si eu si nu merge se opreste...nici youtobe nu merge si te scoate repede ca cade netu:.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge foarte bine.Am netu cu 30mbs.Platesc 100 lei cu tot cu fix si descarc cu 3mbs.Nu pica deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai eu am avut de la RDS si mergea super prost, in plus imi venea factura super mare, nu se merita sunt neseriosi, acum depinde am vazut ca sunt multi care spun ca merge bine.Acum am de la ROMTELECOM si imi merge foarte bine. Incearca si tu!

| Nik a răspuns:

Da eu am tot de la romtelecom si merge minunat til recomand si tie

| unaboona a răspuns:

Nu este adevarat mie imi merge ff bine pana acum n-am avut probleme cu el sa se opreasca sau sa pice netu nici macar noaptea

| ๓єlเเ a răspuns:

Este bun...si eu l`am avut dar pica cam 1 data la 2 ore.

| migost37 a răspuns:

E cel mai bun internet, si o spun pentru ca il am de patru ani si nu am avut niciodata probleme.

| mariusnadsir a răspuns:

Merge foarte bine eu am de la ei de mult timp si sunt forte multumit calitate pret nu mai punem ofertele care le si alte multe avantaje oricum sunt cei mai buni in domeniu nu rds sau alte tampenii

| Ralu_1209 a răspuns:

Da, este.si eu am de le romtelecom

| ovidiuossi51 a răspuns:

Sincer si eu am intrebat si eu zic ca este bun sper da ma intreb si eu cu cat KB pe sek descarca?