| MIChan a întrebat:

Intre Lenovo Y510 si Sony SVE1713Y1, ce ati alege?

8 răspunsuri:
| firstboy a răspuns:

Clar Sony il utilizez si nici nu poti sa compari Sony cu Lenovo, ca si cum ai compara ferari=Sony cu dacia=Lenovo

| ITMania a răspuns:

Ce vrei, performanta sau calitate?
Lenovo Y510 matura pe jos cu Sony in absolut orice aplicatie sau joc, configuratia fiind net superioasa.

Sony sta mai bine putin la calitetea constructiei, dar tot mult prea scump pentru ce ofera va ramane si nu merita dupa mine.

Ce buget ai pentru laptop si la ce il vei folosi?

| MIChan explică (pentru ITMania):

Am bani sa cumpar si un Sony si levovo, ma intereseaza calitatea si performanta. La ce il folosesc? La jocuri si programe ce necesita viteza si spatiu. Nu vreau sa se intepe sau sa inceapa sa-si dea restart din cauza suprasolicitarii. Desi am auzit ca Lenovo are balamalele subrede, iar eu nu sunt genul de persoana care sa plece cu leptopul la razboi, dar totusi imi fac griji si in privinta asta.

| ITMania a răspuns (pentru MIChan):

Placa video de pe Sony este mult prea slaba pentru jocurile actuale si viitoare.
Degeaba e o idee mai bine construit daca nu mai poti face nimic cu el la anul.

Recomand in cazul de fata un Asus N550, seria Premium, cu o constructie excelenta si performanta pe masura:
http://bit.ly/16x4DWy

Pe viitor, un SSD in locul HDD`ului, pentru un plus de viteza care se va simti garantat.

| MIChan explică (pentru ITMania):

Toate bune si frumoase, dar are doar 750Gb sad

| ITMania a răspuns (pentru MIChan):

Si nu iti este suficient 750GB?
Cred ca e ultimul lucru la care te uiti in conditiile in care ai HDD`uri externe de 1TB la sub 300 lei.

| MaximClaudiu a răspuns:

As alege sony...cauta pe emag....succes