| Adrian1602 a întrebat:

Intrebare experti pc!
Am o placa video http://www.hisdigital.com/ro/product2-446.shtml
metionez ca suporta crossfire si ma gandesc sa imi achizionez o placa video un pic mai performanta 512(128-bit avand desigur crossfire) am ramas un pic in urma cu tehnologia, intrebare este le pot pune pe amandoua sa lucreze ca o singura placa video lucarand amandoua la performante de 128-bit? funda plus voturi

Răspuns Câştigător
| Narcis2007 a răspuns:

Eu iti recomand sa iei o placa video mai buna si sa nu faci crossfire, nu le poti pune pe ambele sa lucreze pe 128 biti

1 răspuns:
| laur12 a răspuns:

Daca le pui pe aman2 sa lucreze pe crossfire o poti suprasolicita pe cea de 128 de biti si nu o sa-ti mearga bine...iti recomand sa-ti iei o placa video 1 gb ddr 3 pe 128 biti cu racire activa si nu o sa mai ai probleme cel putin 2 ani cu jocurile...nu te coasta mai mult de 2 mil unawinking bafta!