| razvanrux a întrebat:

Intrebare pentre experti!

Cum pot face un server de linux ( vreau sa fac astfel incat cand pornesc calculatorul, sa se conecteze la un ip sau ceva de genul, si sa se deschida linux-ul)

Un exemplu: cum este windows server 2003, dar vreau cu linux

Ofer funda pentru cel mai detaliat raspuns

1 răspuns:
| RxTx a răspuns:

Eu fac servere pe linux dar nu inteleg nimic din ce ai vrea sa faca! te rog sa fii mai explicit |!
si nu imi povesti mie despre windows pentru ca oamenii ce folosesc linux nu stiu si nici nu vor sa afle ca exista windows pe planeta acesta
nu ne place nici macar cuvantul windows

poivesteste-mi ce vrei sa faci cu acest server
deci cand se deschide sa se conecteze automat remounte la un calculator cu windows ca si cand ai intra cu teamwiewer pe acel calculator

sau ce vrei sa faca?

nu inteleg

vrei sa pui mai multe calculatoare sa muncesca toate o data si sa se adune resursele tuturor calculatoarelor respective sa fie folosite de un singur calculator principal ca si cand ala ar avea 32 de procesoare si 100 GB de RAM

sau ce vrei sa faci ca nu inteleg deloc din ceea ce ai spus tu mai sus!