| Otto2014 a întrebat:

Intrebare pentru cei cu windows 10:Voi folositi Edge ca browser de zi cu zi? Ce-mi recomandati,sa raman la Google Chrome, sau sa trec la Edge?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Depinde de la caz la caz. Eu folosesc Edge pentru Grammarly ca face figuri in alte browsere. In mod normal Maxthon si Opera. Spre deosebire de IE, Edge porneste cu dreptul, chiar daca ii lipsesc o tona de chestii. Sa speram ca nu o sa mearga ca un spanac dupa ce ii adauga adblocker, feed reader, password manager, samd.

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Iti recomand sa te intorci la 7 sau in cel mai rau caz la 8.1
asa nu trebuie sa folosesti edge

| Otto2014 explică (pentru gelu1970):

N-am spus ca ma obliga sa folosesc edge, am intrebat 'Intrebare pentru cei cu windows 10:Voi folositi Edge ca browser de zi cu zi? Ce-mi recomandati, sa raman la Google Chrome, sau sa trec la Edge?'
Nu reiese ca vreau sa renunt la windows 10, sau ca nu pot sa bag chrome.
Beleste ochii rolling on the floor

| gelu1970 a răspuns (pentru Otto2014):

Ar fi bine sa belesti tu creierul. eu am citit bine ce ai scris. esti unul din cei ce au instalat in pc marea castana macrosoft. nu micro.

| Otto2014 explică (pentru gelu1970):

Mie imi place 'castana macrosoft'. oricum, gusturile nu se discuta

| costinvlad a răspuns:

Ramai pe google chrome, dar pentru download foloseste Edge. Daca vrei testeaza ce browser are viteza mai mare.

| Otto2014 explică (pentru costinvlad):

Am vazut, are viteza mare, si imi ruleaza fluent jocurile online cand am laptopul destul de incins.