| anonimguy3 a întrebat:

Intrebare rapida: Este un GTX590 compatibil cu o placa de baza GIGABYTE H61M-DS2H din punct de vedre al interfatei PCI. Express, si tot aceasta placa de baza e compatibila cu un procesor i5-2500 3.3Ghz din punct de vedere al socket-ului?

Si in final, cand vine vorba de gaming, ar face procesorul bottleneck sau placa video? Sau nu voi intampina bottleneck.

FUNDA!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Toate PCI-E sunt compatibile intre ele, n-ai mai aflat asta? Ca si USB-urile!
Nu face bottleneck!

| anonimguy3 explică (pentru K0sti):

Si procesorul e compatibil cu socket-ul placii de baza?

Si credeam ca o placa video cu interfata pci express x16 3.0 nu e compatibila cu o placa de baza pe pci. 2.0 gen.

| K0sti a răspuns (pentru anonimguy3):

Nu mai crede! Scrie in manualul placii de baza daca e sau nu compatibil! Il gasesti la Gigabyte!

| anonimguy3 explică (pentru K0sti):

Bine da procesoru e compatibil sau nu?

| K0sti a răspuns (pentru anonimguy3):

Scrie in manualul placii de baza daca e sau nu compatibil! Il gasesti la Gigabyte!

| anonimguy3 explică (pentru K0sti):

Mde...mult m-ai ajutat. Las'.