| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare stupida: pot instala windows XP pe laptop fara cd? (acum am w vista) Daca da, cum?

9 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Tot iti trebuie windowsul pe un suport de stocare fie el stick usb butabil sau cd. nu exista doungrade la windows ci doar upgrade.de exemplu din vista poti face upgrade la windows 7.pentru tutoriale lasa un mesaj

| Alex0194 a răspuns:

Incearca asta

http://www.videotutorial.ro/? p=2737

Daca nu te ajuta cauta pe aici

http://www.google.ro/......tp?/custom ro. png%3BLH:50%3BT:%23333333%3BLC:%232200cc%3BVLC:%236728b2%3BGALT:%23a91b33%3B&cx=partner-pub-9228335808488785:pk093u-pfrd&adkw=AELymgX9BNuHIuDPzm4qEtsYXRmEDp3dSUNZAwJ307gfwyZW8I3ZfYkkd4aqBABkf-re0KPjJp8P7hrJBs4SK2UY2BIzDusIr6DBYKo7JmmEVNwqvZE-Jyk&channel=8304731555&boostcse=0&oe=ISO-8859-2&&sa=X&ei=DD1ITLjVGIqQjAej4ZDIDg&ved=0CAcQBSgA&cu=cum+sa+faci+un+usb+bootabil&spell=1

| The Epic Fail Guy a răspuns:

Poti instala de pe un Stick. Din pacate n-am instalat pana acum, dar procesul trebuie sa fie asemanator.
Conteaza si ce fel de laptop ai si cat de bine stii sa-l utilizezi happy

| Altu a răspuns:

Prin telepatie.
Fa-ti un CD bootabil si n-ai griji. Risti sa strici stickuri degeaba happy

| asdfqw a răspuns:

Din cate stiu eu nu poti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate instala lejer si de pe stick, foarte usor si pentru un incepator. Nu exista nici un risc.
Alte metode mai complicate ar fi: sa copiezi kit-ul de instalare pe o partitie, apoi sa faci o disketa cu windows 98 bootabila, sau sa bootezi si sa instalezi windows-ul din retea.

| Kyrukai a răspuns:

Daca ai experienta, da, dar foarte greu ca metodele fara cd sunt foarte greoaie si necesita cunostinte in domeniu, si nu daca nu detii acele cunostinte.

| mdalx a răspuns:

E destul de complicat sa instalezi( asta in conditiile in care fol. un cd virtual) W Xp ce un laptop daca nu ai cd asta 1 si 2 daca si si sistem de operare w vista... practic ai avae 2 sisteme de operare diferite pe el... si ca as il instalezi fol o imagien virtuala trebuie sa iis chimbi directoru de instalare si atunci ar trebuie sa o ia singurel.