| Andrei_Nitescu_2000 a întrebat:

Intrebarea asta este pentru cei ce stiu sa programeze in java:

Ce este un contructor si in ce cazuri trebuie sa-l folosesc?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te am ajutat la o intrebare, dar deja se pare ca ai ales o cale nefericita de a invata programare. Lasa Java... incepe cu un limbaj care nu e orientat obiect sa iti fixezi niste principii legate de programare si pe urma treci la POO.

ca sa iti raspund la intrebare totusi:
constructorul e metoda prin care se creaza si initializeaza un obiect

| Andrei_Nitescu_2000 explică (pentru suntserios):

Poate că nu știu multe despre java, dar întrebările pe care le-am pus sunt normale pentru un începători, dacă vreau, pot să întreb ce este un obiect. Și oricum știam ca crează un obiect. Dar mă rog.C a sa nu zici, iti dau funda, dar o să întreb și alte lucruri

1 răspuns: