| Sebastian9801 a întrebat:

Intrebarea mea este, daca fac laptopul pe windows xp imi mai cere cheie de activare?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Toate programele(windows-urile) au cod de activare.De abia acum ai aflat? Se numeste licenta.

| juniorcrysty a răspuns:

Depinde daca windows-ul are incorporat cd-key sau trebuie sa il bagi tu....eu unul dupa instalare windows opresc toate update-urile si nu mai am treaba cu el! Sau o alta varianta ar fi sa folosesti programul asta http://www.softpedia.com/progDownload/RemoveWGA-Download-42782.html
Sper sa iti fie de ajutor!

| Sebastian9801 explică (pentru juniorcrysty):

Bun...am incercat sa fac windowsul pe xp...SI ACUM NU IMI MERGE SAL SCHIMB, deci l-am avut pe windows7 si imi cere cd-keyu ala pentru ativare, iar acum cand vreau sa instalez windows xp se incarca ce se incarca si isi da restart singur si dupa o ia de la capat, poti sa imi explici ce sa-i fac sau pot sai scot codul si de pe windows 7?