| Darius9090 a întrebat:

As dori sa instalez Windows 8.1 pe Laptop. Intrebarea mea este: daca am deja un Product ID mai trebuie sa cumpar o cheie de activare la Windows? Windows-ul meu actual are cheie de produs.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O cheie este valabila pentru 1 (un) exemplar de windows functional, pe 1 (un) calculator/laptop.
Cu aceea cheie se activeaza (se confirma ca functioneaza instalat pe ACEL calculator).

Daca vrei sa folosesti pe alt calculator sau o versiune mai veche de windows, atunci instalarea anterioara trebuie stearsa /deconectata de pe internet, dupa care se poate activa pe noul calculator (sau versiunea veche de windows).

Ideea este ca, nu ai voie sa folosesti un Product ID pe doua calculatoare, dar il poti inlocui cu o versiune veche, de categorie echivalenta.

| TheHaras a răspuns:

Da trebuie pentru ca : daca ai deja o cheie ai windows-ul salvat pe acea cheie si daca ţio schimbi til actualizezi si iti ramane windows 8.1 sal
vat pe el