| fl0ryn22 a întrebat:

Iphone 4s sau galaxy s2 ce ati alege? si specificati.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung Galaxy S II: datorita procesorului mai mare (1.2), datorita memoriei RAM mai mare (1GB), datorita display-ului Gorilla Glass Super Amoled(si super rezistent) si de asemenea datorita sistemului de operare Android care este superior sistemului de operare al Iphone-urilor.

7 răspunsuri:
| AlexCrb a răspuns:

Android-ul e de **** pe langa iOS. Desi are resurse mai multe, tot are lag mai mare din cauza os-ului prost. La ecran tot iPhone-ul bate de sus cu retina display. Principala problema e ca e mai greu cu jailbreak-ul/unlock-ul la iPhone si risti sa il duci prin serviceuri destul de des daca nu te pricepi. Daca iei unul neverlocked si nu ai in cap sa descarci aplicatiile moca (desi nu cred) atunci e destul de usor sa folosesti iPhone. Eu iti recomand caramida de S2 pentru ca e mai usor de folosit.

| fl0ryn22 explică (pentru AlexCrb):

Sincer cu iphone 4s nu am avut deaface insa am vazut la un pentru calaxy s2 si mi s-a parut extrem de dragut ca aspect si nu numai adica are o gramada de aplicatii pe el si as tinde catre s2:d

| AlexCrb a răspuns (pentru fl0ryn22):

Pai cam toate aplicatiile de iOS au fost portate pe Android. Problema e ca am doi prieteni care si-au vandut iPhone-urile din cauza nervilor desprinsi din cauza unlockului sau al jailbreakului. Eu am schimbat doua iPhone-uri in ultimii 3 ani si n-am nici o problema, n-as trece deloc pe Android. Dar e mai greu de folosit un iPhone...

| JoeTPU a răspuns:

Eu as alege IPHONE 4s! Uite specificatii:
http://www.google.ro/......http?/url
Pa pa! :)

| bike a răspuns:

Apple iphone 4s.Pentru ca ei au inventat smartphone. Apple e Appal ei sunt cei mai tari! Samsung copiaza tot ce face apple.Au scos ipad Samsung a scos galaxy tab(un pic mai performant).A fost lansat iphone 4 Samsung a lansat galaxy S2 (un pic mai performant). Intelegi? cei de la Samsung sunt lipsiti de inspiratie! big grin

| babylove a răspuns:

Iphine deoarece este cel mai bun telefon al momentului are o camera de 8 gpixeli, mi se pare mult mai elegant si mai bun decat Samsung galaxy s 2, acum depinde si tie de ce iti place. Uita-te putin peste acest start si vei spune ca isi merita fiecare banut
http://www.apple.com/ro/iphone/

| Lykee a răspuns:

IPhone 4S cu siguranta e mult mai super!