| Ateistu a întrebat:

IPhone 5s sau iPhone 6?
merita amproape 1000 de lei in plus iPhone 6 fata de iPhone 5s?
as vrea sa-mi iau si un iPhone am un galaxy s4 acuma
un s5 nu mi-as lua

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| IonutPopa a răspuns:

Dupa parerea mea un s5 ar fi mai bun, crede-ma. Iphone 6 se cam indoaie in buzunar.Eu iti recomand un s5winking

| madaXXde a răspuns:

Eu iti recomand iph 6!
Este adv ca se îndoaie, dar dacă sti să ai grija de el nu o sa se intample!
Fundă?

| Dariush a răspuns:

Eu iti zic sa nu-ti schimbi telefonul, dar alegerea este in totalitate a ta.

Personal eu cred ca mai bine ti-ai lua un iPhone 5s din cauza multor defecte de fabricatie si a fragilitati noului iPhone 6.

Ca exemplu, stiu ca poate suna exagerat, dar daca pui mai multa forta poti sa indoi un iPhone 6 pe cand unul din gama 5 e mai rezistent, plus ca nu sunt diferente EXAGERATE intre ele (cel putin in opinia mea).

Acum doar iti recomand sa pastrezi acel S4 caci e un telefon minunat,din partea mea superior iPhone-ului, care e bun dar mai degraba superficial, si sa strangi bani pentru o tableta sau alt device mult mai folositor.

Mai ia in calcul si diferentele dintre Android si IOS si nu in cele din urma bateria foarte mica al unui iPhone.

Daca de exemplu ti-l crapi sau vrei sa iti schimbi ceva (ex:rama, ecranul, etc.)
la un iPhone e de 3 ori mai scump de cat la un alt telefon.

Sper ca ti-am fost de folos, eu avnd un S3 pe care l-am luat cand a aparut si inca ma slujeste regestewinking

Succes cu decizile!