| blackrain a întrebat:

La cartela, daca ajungi la perioada in care se presupune ca se reincarca cartela, dar eu nu am bani suficienti in cont, imi voi pastra minutele pana le termin, sau imi vor disparea de la acea data?

4 răspunsuri:
| ndddiana a răspuns:

Din data in care ti-ai activat optiunea, peste 30 de zile exprira(cea cu 5 euro)depinde de optiune, daca ti-ai activat optiunea o data cu incarcarea cartelei, optiunea este valabila 30 zile sau cand expira centii.
Iar daca ai centi, iti ramane oferta, doar daca vrei reactivarea automata si nu ai suficenti centi, doar at nu mai ai minute. Sper ca ai intelesbig grin

| blackrain explică (pentru ndddiana):

Aa, pai da, nu stiu cat de bine am inteles. deci daca am reincarcare automana si nu mai am bani, imi dispar minutele, dar daca nu am reincarcare automata nu imi dispar... asa? si se poate dezactiva reincarcarea automata?

| ndddiana a răspuns:

Da. ai inteles. Reincarcarea automata se dezactiveaza atunci cand nu mai ai credit, si dupa ce iti incarci primesti un msg ca incarcarea automata se va reactiva ceva de genu. dar suni la *100# si la contul meu ai acolo optiunile:*

| blackrain explică (pentru ndddiana):

Aha, deci daca cand sun sa vad cat credit mai am, imi zice ca imi expira de ex pe 20, mie nu imi dispar min pe 20, nu? (app, mai am 3 euro credit, dar optiunea e de 5 euro)