| octa2021 a întrebat:

La castile cu Bluetooth,se poate adapta o mufa pentru a conecta un telefonul? Intreb, deoarece pe alte divaisuri nu ma pot conecta cu bluetooth.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Bluetooth este o conexiune fara fir, prin radiofrecventa. Poti conecta casti cu fir la telefon.
Pentru a te conecta cu bluetooth:
1. Verifica daca ai pornit Bluetooth pe telefon.
2. Verifica daca setarea nu este pe "invizibil", "secretizat" sau alta forma de conectare privata
3. Daca pe telefonul tau nu reusesti sa identifici nici un device bluetooth din apropiere, mergi la un service sa-l verifice. Poate n-ai setat ceva bine.

3 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Da,eu am o pereche de casti care poti asculta muzica prin bluetooth, prin cablu micro usb, si prin jack 3, 5mm

| venividivici2017 a răspuns:

In primul rand "divais"...ai putea spune device, corect gramatical.Iar da, castile pe langa faptul ca poti asculta prin bluetooth, atunci cand se descarca acumulatorul, le poti adauga acel cablu de 3.5 sau pentru un sunet de mai buna calitate, prin bluetooth pentru anumite modele de casti mai ieftine se pierde din calitatea audio.

| Mache_Ciprian_1993 a răspuns:

Nu,nu poti sa adaptezi cu o mufa deoarece este Bluetooth!