| Teodor168 a întrebat:

La câți km/h poate ajunge un golf plus 2010 pe benzina 122 CP?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

happy nu e niciunul limitat, in functie de motor exista o viteza maxima care teoretic ar putea fi atinsa.

la acest 1.4 122cp de care intraba el e 198km/h
2. 0tdi de 140cp din generatii ceva mai noi ajung la 215km/h
1. 2tsi abia atinge 180km/h
exista un 1.4 tsi care atingi si 220km/h

2 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Sunt limitate la 200 de km/h toate golfu rile care nu s gti. De fapt toate vw sunt limitate la 200 pentru siguranta pasagerilor

| suntserios a răspuns (pentru alex495):

happy nu e niciunul limitat, in functie de motor exista o viteza maxima care teoretic ar putea fi atinsa.

la acest 1.4 122cp de care intraba el e 198km/h
2. 0tdi de 140cp din generatii ceva mai noi ajung la 215km/h
1. 2tsi abia atinge 180km/h
exista un 1.4 tsi care atingi si 220km/h

Răspuns utilizator avertizat