| Reyskate99 a întrebat:

La ce e bun wifi? am la telefon si am auzit ca ii netu gratis. daca da, cum il activez?

Răspuns Câştigător
| jerrygabrielle a răspuns:

Un dispozitiv electronic care are integrata aceasta tehnologie (un PC, consola de jocuri, telefon mobil, MP3 player, sau PDA) se poate conecta la Internet atunci cand se afla in raza unei retele wireless conectate la Internet(ex.Mc Donalds ).

1 răspuns:
| ιмnoвeαυтιqυeen a răspuns:

Ca să activezi WiFi'ul, mergi la aplicatii, si cauti WiFi. Il deschizi ( dai turn on ) iar acesta o să iti arate mai multe retele la care ai posibilitatea să te conectezi, si să folosesti internet gratis. Unele retele au parolă, dar unii, mai negrijulii, uită de ea, si te poti conecta. Dacă esti la un hotel care are WiFi, poti sa ceri parola si să te conectezi. Oriunde.
Baftă!