| anonim_4396 a întrebat:

La fiecare 5 minute imi apare erarea asta de la avast:
MALICIOUS URL BLOCKED, mereu cand intru pe Internet Explorer.
Ce pot sa fac ca sa nu imi mai apara?

Răspuns Câştigător
| KhludCiprian a răspuns:

Cauta Windows Features (in Add-Remove programs) si acolo ai IE.

7 răspunsuri:
| MisterSprinkle a răspuns:

Nu mai intri pe site-ul ala, il detecteaza cu virusi.Sau dezactivezi avast-ul
Funda?

| DoarBogdan a răspuns (pentru MisterSprinkle):

PFF, pai ce site mah, mereu cand pornesc Internet explorer face asa. Mentionez ca nu il folosesc, decat Chrome, dar nu stiu ce eraore am, ca daca nu intru pe internet explorer, nu ma pot conecta la net, dar asta i altceva.
Deci vreau sa stiu cum pot sa rezolv eroarea.
La ce zisasi tu acolo stiam si eu.
Dar mersi oricum.

| KhludCiprian a răspuns (pentru DoarBogdan):

Este posibil sa fi instalat un program ce face ca IE sa plece ca pagina de start la o pagina malitioasa.

Poti cauta programe ce vin preinstalate (malitios) cu AdAware.

Ce pot sa zic e ca descrierea ta nu e suficienta in a forma o opinie.

| DoarBogdan a răspuns (pentru KhludCiprian):

Mda, pai, momentan folosesc internet prin wirelless, si ca sa ma pot conecta la reteaua respectiva, trebuie sa dezactivez proxy.
Dupa, se intampla chiestia cu antivirusul.
Numai la reteaua respectiva se intampla acest lucru.
Prin mufa de internet, cand activez proxy, nu mi-a aparut eroarea.

| KhludCiprian a răspuns (pentru DoarBogdan):

Personal nu-s suport tehnic. Ce iti recomand e sa schimbi pe moment antivirusul si e probabil ca unul are sa iti gaseasca cauza. Daca ai Windows 7 cel putin poti dezactiva IE si apoi reactiva (e echivalent cu o reinstalare) si s-ar putea sa fixeze.

| DoarBogdan a răspuns (pentru KhludCiprian):

Si de unde il dezactivez? laughing am windows 7

| KhludCiprian a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cauta Windows Features (in Add-Remove programs) si acolo ai IE.

| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Nu mai folosi Internet explorer.Incearca Mozzila sau Chrome.