| donisanalex22 a întrebat:

La laptop-ul meu(Acer aspire E15 E5-572G-35CG,procesor i3 de 2, 4ghz, placa video nVIDIA geforce 940M de 2Gb, 4GB RAM DDR3, vreau sa scot placa de 4 Gb si s-o inlocuiesc cu cea de mai jos
http://www.pcgarage.ro/memorii-notebook/crucial/8gb-ddr3 -1600mhz-cl11-2/,
Ar fi compatibilă cu sistemul?
Si daca ar merita sa cumpar gta V,mie imi ruleaza si la performantele care le are,doar ca sacadat,si e din cauza memoriei ram,zic eu
Va rog,ajutor, cat se poate de urgent

3 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Ca sa stii, are 2 sloturi de ram, asa ca mai bine mai bagi inca 4gb ram si asa mai castigi performanta fiindca va rula in dual channel, uite ceva compatibil
http://www.pcgarage.ro/memorii-notebook/crucial/4gb-ddr3-1600mhz-cl11-5/

| Jipa95 a răspuns:

Ehh nu este din cauza placii video buba ca ti se misca sacadat este de la ram nu? Stai chill ca nu o sa te ajute cu o performanta mai buna in gta v daca faci un upgrade la ram. Scade si tu rezolutia si setarile grafice jucabile la competenta acelui 940m.

| donisanalex22 explică:

Deci,mi-ar rula bine, nu?