| Ford a întrebat:

La messenger nu se mai vede ce scriu si ce mi se scrie.(nici offlineurile). Am incercat sa il reinstalez dar degeaba.Tot la fel face.In rest totul merge bine pe calculator numai messengerul imi face probleme. Ce pot sa fac ca sa isi revina?

7 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Eu am facut un mic programel ca sa nu isi mai bata toti capul cu registri, comand prompt sau alte bazaconii de IT (special pentru cei atehnici).

Programul l-am denumit "Yahoo text repair" si poate fi descarcat de aici: http://www.tutorialepc.ro/......utie.html.

Pentru cei cu windows 7 si cu UAC-ul (user account control) activat programul trebuie rulat cu drepturi de administrator.

| florin1979 a răspuns:

Dezinstaleaza-l si instaleaza-l de aici! http://messenger.yahoo.com/download/ este yahoo messenger 10 din situ-l lor. nu te speria arhiva se va pastra deci nu vei avea neplaceri. daca nici asa nu va merge probabil s-a sters ceva din windows. deci va trebui sa reinstalezi windows-ul. sper sa nu fie nevoie! oricum succes!

| Enma a răspuns:

Fie poate ai spus adv... pai ia incearca sa instalezi alta versiune decat cea pe care ai avut-o pana acum de messsad poate sa fie si mess 8 da macar ti se vede ce scrie tuh geniu cu anitivrusu ala bun... iauz la el avast

| Enma a răspuns:

A si vezi ca ai mesaje pe profilu tau da private scrie in stanga pe lista aia lunga cu chestii o sa ti le citesti vrodata si pe alea? hmmm inainte de a ma tai? a nuh... prea tarziu

| Alexandrumoto98 a răspuns:

Probabil sa infiltrat un virus in messengerul tau si a infectat un fisier important! sau in urma unor stergeri facute de tine ai sters ceva de la mess! cred ca trebuie sa reinstalez windows-ul sau daca nu introdu cadul acesta regsvr32 jscript. dll
Unde il introduci. 1. dai start 2.run si scrii acolo codul si dai enter! Funda? pls

| Lory_2572 a răspuns:

Vezi poate ai selectat scrisul alb pe fond alb.

| blackyd a răspuns:

Pai reinstaleaza messengeru de mai multe ori!
Eu am reinstalat messengerul de vreo 3 ori, si m-am dat batut pin la urma... dar dupa 1 zi am provat sa reinstalez din nou messengerul, si POFF mergea DINOUbig grin
Daca tot nu merge fa asa:Iesi din yahoo messenger, de tot- intra pe Start-apasa pe Run-scrie regsvr32 jscript.dll-fa din nou ca prima doar ca de data asta scrie regsvr32 vbscript.dll
Proveaza asta de mai multe ori pina cand nu mergebig grin fundita?