| Lorenuta2000 a întrebat:

La o tableta serioux VISION X, de unde o fac sa se intoarca la setarile din fabrica? Am luat la rand toate setarile cred si nu am gasit si imi trebuie neaparat. HEEELP

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Eu iti explic pas cu pas si tu faci exact cum iti spun eu pentru a nu te trezi cu surprize neplacute ok?
Deci uite ce trebuie sa faci:
1 inchide tableta
2 apasa butoanele
Power+volum up+home
Power+volum up
Combinatiile astea de butoane te duce in modul rom recovery
3. Navighezi cu tastele volum up/down(sus jos) power/home(selecteaza comanda)
4. Selectezi rubrica delete all user data factory reset
5. Selectezi yes delete all user data factory reset
6. Astepti sa se termine procesul si nu apesi pe nimic
7. Dupa ce s-a terminat procesul de restaurare selectezi rubrica restart(daca tableta ta nu revine in meniul initial rom recovery selectezi rubrica back si pe urma restart)
8. Tableta ta se va aprinde o perioada o perioada o sa incarce sigla serioux(sau sigla android, important este ca tu una sa ai rabdare si sa nu faci nimic) dupa ce se termina procesul de incarcare tableta ta va incepe in mod automat procesul de configurare android exact ca atunci cand ai pornit-o prima data
Asta e tot ce trebuie sa faci
Daca urmezi pasii totul o sa fie ok