| RaduVali1985 a întrebat:

La PC îmi arată triunghiul galben și nu merge netul la router da la alt PC cu wifi da

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu ai internet.
Ar putea fi și de la cablu, scoate-l din PC si introdu-l din nou. Poate fi o defecțiune pe fir și nu se face bine legătura. "Joacă-te" un pic cu firul (cablul) de internet, mișcă-l, mai ales la capăt unde-l introduci in PC și capătul pe care-l introduci in router. În același timp, urmărește pe monitor si vezi dacă se observă vreo schimbare la simbolul "internetului" de pe monitor. Dacă acesta se rotește și triunghiul dispare, înseamnă că problema e de acolo, nu face corect legatura.

Încearcă și așa:

Apasă pe "triunghiul galben" da click acolo unde scrie :

Open Network snd Sharing Center

pe urmă, încă un click pe:

Troubleshoot problems
(diagnostichează și repară problemele, dar te și anunță despre ce e vorba, în caz că nu te poate ajuta)

1 răspuns:
| TheCrusader a răspuns:

Cauza problemei poate fi foarte diversa;
E prima oara cand incerci sa conectezi PC-ul la router?
Folosesti cablu sau ai adaptor wi-fi adaptor?
Ti-ai reinstalat windows-ul? Folosesti windows?
Ai securizat legatura la router? Daca da o sa iti ceara un username si parola de la firma de unde ai internetul.
ETC.