| anonim_4396 a întrebat:

La putin timp (o saptamana, doua) dupa ce am instalat Windows 7 Ultimate pe calculator, cand il pornesc, nu imi mai apare emblema Windows care parca "respira", iar dupa ce imi apare desktop-ul, se deschide o fereastra cu "Ce este nou in Windows 7, bla, bla, bla...".

Cum fac sa imi apara iar emblema cand pornesc calculatorul si cum scap de "Ce este nou...", pentru ca se deschide de fiecare data cand pornesc calculatorul si devine sacaitor!

Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Repara-l, ca aici. Urmeaza foto 1, 2. :
http://pcsupport.about.com/......repair.htm

| LTAA a răspuns (pentru horia2012):

Nu ar trebui sa fie ceva din setari? Ceva ce sa fi eu dezactivat din greseala?

| horia2012 a răspuns (pentru LTAA):

Nu, doar daca ai incercat sa instalezi pachete de transformare, sa schimbi stilul visual. (ex.in Windows 8) sau ceva care a stricat sectorul de boot de pe HDD. Pierzi ceva timp, dar nu se sterge nimic din PC. Se rescriu fisierele Windows-ului.

| LTAA a răspuns (pentru horia2012):

Interesant faptul ca nu am DVD-ul bootabil la mine...Adica a instalat un amic Windows-ul!

| horia2012 a răspuns (pentru LTAA):

Poti sa-l ceri, poti descarca de aici o alta varianta si sa-l treci pe un DVD sau un stik bootabil cu Rufus:
http://www.softpedia.com/progDownload/Windows-7-Download-118183.html
Bineinteles ca nu poti folosi alta varianta ca sa-l repari.

| vRemi a răspuns:

Reinstaleaza-l, si ia un crack pentru a-l activa complet.

| denyemy a răspuns:

Poate asa o fi versiunea asta de ultimate, am vazut o gramada care mai de care modificate, si prost gandite...

| Dextermax2014 a răspuns:

Reinstaleaza Windows-ul. funda.