| alinutzu98 a întrebat:

La rezolutia monitorului de 1440x900 care sunt setarile din fabrica pentru brightness si contrast.

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Rezolutia monitorului nu are legatura cu setarile pentru brightness si contrast. Monitorul are in meniu comanda "reset" care reface setarile initiale.

Setarile de luminozitate si contrast trebuie facute in asa fel incat imaginile sa se vada bine, in functie si de lumina din camera.
http://www.giz.ro/......lor-20116/

Setarile implicite nu sunt chiar cele mai bune: luminozitatea e in jur de 70%, iar contrastul e de 50%.
Eu obisnuiesc sa dau atat luminozitatea cat si contrastul la valori minime pentru protejarea ochilor si se vede foarte bine.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce treaba are una cu alta?

| danutzu96 a răspuns:

Apasa Butonul Auto sau din meniu apasa Reset.