| Lorenuta2000 a întrebat:

La tableta imi tot apare "Din pacate, Tastatura Android(AOSP) s-a oprit" continuu, chiar daca nu am nevoie de tastatura in acele momente si nici nu am cum sa scriu cand imi trebuie. Ce ma fac?

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Dai o revenire la setarile din fabrica in caz contrar poti sa downlodezi din google market o alta tastatura
Asta e o eroare facuta de google gapps

| Lorenuta2000 explică (pentru panther2007):

Problema e ca eroarea e ata de inteligenta, incat daca vreau sa descarc alta tastatura "din pacate" se inchide si magazin play. Si la restartat nu ma bag ca mi-e ca stric ceva.

| iAMVi a răspuns (pentru Lorenuta2000):

Dai la setările din fabrică, stai calmă că nu se întâmpla nimic, așa scap eu de problemele enervante de genu, tot ce se intampla alarmele dispar ( va trebuii sa le setezi iar), wallpaper-le revin la cele din fabrica, si cand intri in facebook sau mail sau youtube, magazin play etc va trebuii sa introduci iar contul si parola altfel n-ai cum sa scapi de eroare, pa pa!

| panther2007 a răspuns (pentru Lorenuta2000):

Daca faci restaurarea cum trebuie nu strici nimic, daca se opreste procesul android cand intri in google play atunci trebuie sa dai revenire la setarile din fabrica obligat fortat. Rom-ul tabletei tale nu e bine optimizat de asta ai erorii

4 răspunsuri:
| Bianca_Bia_2000 a răspuns:

Opreste tableta ( cu totul ). Apoi reporneste-o. Eu asa am facut. Daca nu merge, du-o la reparat.