| jumpno a întrebat:

La tellu meu ( HTC 310 dualizmus sim ) cand incerc sa descarc un joc ( de pe magazin play ) imi da "spatiu de stocare disponib insuficient" cu toate ca are 8 go disponibi (de pe card ) si 2 (de pe tell ) dar jocu e de marimea la flappy bir sad dc? Si cum pot rezolva?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Daca nu stiai pana acum, memoria telefonului este inpartita in 2 partitii, de aceea ii da spatiu de stocare insuficient, telefonul incercand sa instaleze aplicatia pe partitia unde este si sistemul android, unde nu mai exista suficient spatiu de stocare si pentru aplicatii. Nu mai trimite oamenii la service pentru nimic.

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Salut! Memoria telefonului tau este impartita in 2 partitii, de exemplu : C ( sistemul android unde are de ex. 4gb ) si D ( spatiu de stocare ramas ). E... tu cand incerci sa instalezi o aplicatie, telefonul incearca sa o instaleze pe partitia ''C'', unde majoritatea spatiului de stocare este ocupat de sistemul android. Nu poti sa modifici asta, deoarece ai nevoie de root la telefon ca sa poti instala aplicatiile cand le-ai luat pe partitia ''D''. La fel si cu cardul de memorie, acelasi lucru.
Bft!

| MrAnonym a răspuns:

E imposibil poate fi virusat cardul.

| Revendicated a răspuns:

Hey,pai nu conteaza ca are 8go disponibil,esti insuficient vrei sa spui ca telefonul minte, sigur ai facut ceva, mai bine du-l la reparat, sau la cea mai apropiata agentie de telefoane, la revedere

| Jipa95 a răspuns (pentru Revendicated):

Salut! Memoria telefonului tau este impartita in 2 partitii, de exemplu : C ( sistemul android unde are de ex. 4gb ) si D ( spatiu de stocare ramas ). E... tu cand incerci sa instalezi o aplicatie, telefonul incearca sa o instaleze pe partitia ''C'', unde majoritatea spatiului de stocare este ocupat de sistemul android. Nu poti sa modifici asta, deoarece ai nevoie de root la telefon ca sa poti instala aplicatiile cand le-ai luat pe partitia ''D''. La fel si cu cardul de memorie, acelasi lucru.
Bft! happy

| Jipa95 a răspuns (pentru Revendicated):

Daca nu stiai pana acum, memoria telefonului este inpartita in 2 partitii, de aceea ii da spatiu de stocare insuficient, telefonul incercand sa instaleze aplicatia pe partitia unde este si sistemul android, unde nu mai exista suficient spatiu de stocare si pentru aplicatii. Nu mai trimite oamenii la service pentru nimic.

| jumpno explică:

Nu dar cum se zice ( l-am reformatar ) si tot asa face. Deci crd ca e virusat da de aceea va cer parerea

| jumpno explică:

Si Nu are cum pentru ca cardul e nou si Nu am nimic pe el (serios nimic)