| cristianod a întrebat:

Am o tableta cu android 4.04 si cand vreau sa descarc ceva de pe google play de marime mai mare (50 mb de exemplu)imi spune ca am spatiu de stocare insuficient, desi eu am card de 8GB in ea.
Cine stie cum pot sa dau sa se descarce pe card direct?
pls! funda daca gasiti rezolvarea

2 răspunsuri:
| ShNySnYGer a răspuns:

Stiu ce are!
Nu cardul conteaza!
Memoria interna
! Scrie la setari-apicatii-si iti arata jos sau sus memoria disponibila.Acea memorie este ultiziata de aplicatii chiar daca de muti pe card ele tot ocuma spatiu ( in cazuriile favorabiile jumate din memoria aplicatiei se muta pe card iar jumate ramane in telefon )
Acea memorie mai este utilizata de aplic de sistem care nu pot fi sterse!
Fundita?

| 1791997 a răspuns:

E setat sa se salveze in memoria interna unde nu ai spatiu destul.cauta prin setari si vezi unde se stocheaza downloadarile