| YoChriss a întrebat:

La un pc cu watercooling trebuie conectata teava de apa rece? happy

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oau. Nu. Este vorba de un sistem de racire care n-are legatura cu robinetul de la baie. laughing

| Jipa95 a răspuns:

Nuuu teava cu apa clocotita. Normal ca trebuie conectata teava cu apa rece. straight face

| YoChriss explică (pentru Jipa95):

Ma refeream cu teava de apa curenta (apa care curge la robinet).

| Jipa95 a răspuns (pentru YoChriss):

Nu cred. Nici eu nu stiu farte bine cum sta treaba cu conectarea water cooling la procesor, dar sigur stiu ca trebuie sa faci un circuit, apa rece sa treaca, iar pe alta teava sa iasa calda, si o pompa.

| figaro a răspuns (pentru YoChriss):

Acel sistem de racire e asemenator cu sistemul de racire de la o masina (auto), ca sa iti poti face o idee.

| ghostk1dd a răspuns:

Iar apa de la robinet nu este buna.ti trebuie apa speciala pentru pompa aia