| SenZatioNxD a întrebat:

La un procesor ce conteaza mai mult cache`ul sau frecventa ( am vazut la un pc un procesor AMD AThlon x2 3.4 si cache`ul il avea de 2024 parca ) si ( un pc cu procesor Intel Pentium Dual COre cu frecventa 2.9 si cache`ul 3024 ) care e mai bun? ( ma refer la performanta in jocuri etc ).

5 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Eu zic ca cel mai bun pentru jocuri este : Intel, este dual core, daca AMD-ul este dual core, atunci acela este mai bunwinking.

| SenZatioNxD explică (pentru RB26DETT):

Poi cum sa va zic eu Procesorul AMD are 2 nuclee virtuale si 2 fizice si la fel si ce`l Intel

| RB26DETT a răspuns (pentru SenZatioNxD):

Atunci AMD-ul e mai bun pentru jocuri, dar totusi, si Intel este bun.

| SenZatioNxD explică (pentru RB26DETT):

Stai ca o sa iti dau linkuri-le de la amndoua pc-uri sa le vezi http://www.altex.ro/......6570-linux si acestaa http://www.altex.ro/......6570-linux

| Niiiicu a răspuns:

Mai cum sa iti explic, ele sunt importante ambele si e bine sa fie cel putin egale, atunci cand pornesti pc tot ce faci se inregistreaza in cache iar asta face utilizarea mai rapida, dar acum nici cache de 4000 la un procesor de 2000, si sa raspund la intrebare clar Intel deoarece este mult mai stabil si performant decat amdbig grin