| DeeaCarmen a întrebat:

La un Smart Tv Samsung, functia de ora nu este disponibila atunci cand intru ca sa schimb ora.
Cum as putea sa o fac disponibila ca sa schimb ora?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe tv Samsung intrii in setari vezi ca pe ecran apare o rotiță zimțată si deasupra scrie setari, cobori cu sageata jos la setare oră si data setezi anul 2020 data 29.03, si ora acum este 14:10 cel mai bine seteaza le manual nu automat, si după ce setezi ora dai ok, vezi ca daca scoti vreodata televizorul din priză sau ai vreodata pana de curent, trebuie iarasi setate ora data anul luna, ca televizoarele astea moderne led smart lcd tin minte setarile de oră lună data doar cît timp le ti in priză pornite sau in modul stand-by, daca le scoti din priză gata se sterg informatiile astea.

| sierra1 a răspuns:

Intri in setări și dezectivezi ora automată apoi pui ce oră vrei

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Intra in setari, manager sistem, ora, si ai mod ora. Daca e pe manual schimba modul pe automat si fusul orar automat.
El va gasi ora si se va regla automat.

| ovidiu33b a răspuns:

Pe Nei smart 4900 scrie la fel doar setari fus orar 24 ore si daca vreau sa setez ora 9 sau 11 scrie ca e indisponibila functia deocamdata ce sa fac sa pot fixa ora

| ovidiu33b a răspuns:

Smart Nei tv am si eu si exact ca doamna functia ora si ora de vara nu este disponibila sau fus orar scrie auto, automat sau manual nu pot acctiva ce fac?

| ovidiu33b a răspuns:

Cauta setari timp fus orar

| ovidiu33b a răspuns:

L afel am si eu pe smart Nei 4900 ora si data si fus orar auto nu pot seta, cum le setez manual?