| Jochkyr a întrebat:

La windows 7 se poate schimba limba din engleza in romana? Va rog sa ma ajutati!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate intri in Start>la Search programs and files scrii update>click pe Windows Update>click pe Check for updates>astepti putin si acolo unde scrie 16 sau 17 depinde ce nr e si important updates are available dai click acolo>click pe Optional si cauti Romanian Language Pack>bifezi>OK>
Install Updates si astepti pana ce limba va fi instalata. Dupa ce s-a terminat instalarea va trebui sa dai un restart la calculator.Succes!

| alex076super a răspuns:

Da se poate schimba
daca vezi jos pe bara aia lunga trebuie sa scrie undeva RO daca e in romana sau EN daca e in engleza apesi acolo si iti apare romana sau ingleza